Kohaliku tooraine kasutusvõimalustest Uma Mekk menüüdes

MTÜ Võrumaa Partnerluskogu koolitus-praktikum „Kohaliku tooraine kasutusvõimalustest Uma Mekk menüüdes” 18.oktoobril 2014.

uma-mekk-menuu-141021

Koolitus toimus koostöös MTÜ Võrumaa Partnerluskogu ja Võrumaa Kutsehariduskeskusega Väimelas, Võruma Kutsehariduskeskuse õppeköögis.

Juturingi ja ühist söögitegu juhtis moodsat eesti köögikunsti pakkuvate restoranide Mekk ja Konrad peakokk ja Eesti Kulinaaria Instituudi akadeemik Rene Uusmees.

Toitudest valmisid kitsejuustukreem marineeritud peediga, maapirnisupp võis röstitud sarapuupähklite ja kõrnetega, küülikuliha raguu või ja suitsusingiga praetud kartuli ja ahjus röstitud porgandi ja juurselleriga, astelpajumarja supp ning astelpajuparfee karamelliseeritud õunte ja beseega.

Menüüs kasutati võimalikult palju kohalikku päritolu toorainet, mille ettevõtjad suures osas annetasid.
Suured tänud: Palvemaja talu (küülik), Mardimäe talu (kartul), Ilumäe talu (punapeet, juurseller, porrulauk), Alt-Lauri talu (lehtkapsas), Kunnamõisa Mahekoda (maapirn, erinevad võrsed ja ürdid), Ojametsa talu (porgand, kõrvits, õun, munad), Uhtjärve Ürgoru Nõiaköök (vutimunad, kaerahelbed), Loona talu veski (jahud), Nopri talumeierei (piimatooted), Urvaste Külade Selts (kamajahud), Kutsa-Tannili talu (astelpaju marjad), Taarapõllu talu (marjakrõpsud, mahlad), Kolotsi talu (kitsejuust), Mooska talu (suitsusaunas suitsutatud liha), Villagu talu (astelpaju toorsiirup) ja eriline tänu Silvi Pihlakale ja Võrumaa Kutsehariduskeskusele lahke vastuvõtu eest!

Vaata pilte