Meisli areneb pandeemiast hoolimata

Meisli areneb pandeemiast hoolimata

“Pead olema tootega, mille välja saadad, ise väga rahul. Kliendid leiavad ja hoiavad meid tänu toodete heale kvaliteedile,” usub Katrin Pilt. (Foto: Grethe Rõõm)

Ruusmäe endisest sovhoositöökojast alguse saanud pereettevõte Meisli pole lubanud maailma valitseval pandeemial oma arenguplaane rikkuda. Mõndagi on tulnud küll ümber korraldada, ent ometi usutakse Meislis, et kui pingutada, saab ka keerulistes oludes toime. Tunamullu saadi valmis metallitöökoja uus tiib. Sinna hangiti Võrumaa Partnerluskogu Leader tegevusgrupi toel juurde tehnikat, mis on aidanud keerulisest ajast läbi tulla.

Meisli metallitöökoja uus tiib annab ettevõttele võimaluse kaua plaanitud kasvamiseks. “Eelmisel aastal jooksis küll ikka mitu korda mõte ummikusse, et kuidas me edasi liigume, kui koroona maailmas nii hooga asju ümber sätib? Õnneks on meil siin tugev meeskond, koostöös leiame alati mingi lahenduse, sest iga kogemus kasvatab,” usub Katrin Pilt, kelle korraldada on ettevõtte raamatupidamine ja projektidega seonduv. 1993. aastast tegutsev pereettevõte toodab metallpiirdeid ja -konstruktsioone, ehituslikke tooteid, kinnitusvahendeid ja tarbesepiseid, suurem osa toodangust eksporditakse. Pereettevõte tähendab, et kuigi kõigil on oma vastutusvaldkond, tuleb vajadusel iga tööga hakkama saada. Nääpsuke Katrin näiteks veab vahel rekkaga toodangut Soome. “Sõrmed on sageli tavotised, sest töökojas on ikka midagi teha, aga see ongi põnev, sest nii saab raamatupidajatööle vaheldust,” märgib ta. Ühtlasi tähendab pereettevõte ka seda, et kui kellelgi tuleb idee, arendatakse seda üheskoos. Koostöös on sündinud ka kõik Võrumaa Partnerluskogu kaudu taotletud Leader programmi projektitaotlused. “Isa Mati märkab, et mõni töölõik vajab töökojas arendamist, parandamist. Ta paneb mõtted kirja ja siis vaatame, kas saame kõik ühtviisi asjast aru ning kuidas on kõige parem see olukord lahendada,” jutustab Katrin Pilt.

Lihtsam, kiirem, täpsem

Leader programmi toetus on Pildi sõnul arengukiirendi. Toetuse abil hangitud tõstuk ja erinevad tööpingid on muutnud tootmise Meisli metallikojas lihtsamaks, kiiremaks ja täpsemaks. “Selliseid võimalusi tuleb kasutada, me ettevõttele on need olnud väga suureks abiks. Ilma toetuseta oleks need seadmed praegu alles unistused,” märgib Pilt. Ta lisab, et nad pidasid toetuse taotlemiseks vajaliku projekti koostamist algul keeruliseks. “Sellega on muidugi omajagu pusimist, aga see on tehtav,” julgustab ta.

Nippe, kuidas toetuse taotlemise läbimise protsess poleks keeruline, Katrinil jagub. “Toetus aitab palju! Kõige olulisem on hirmust üle saada – taotlemine on lihtne, kui oled enda jaoks üksipulgi läbi mõelnud, mille jaoks toetust küsid. Teine nipp on, et kõige selle osas, mis taotluse juures tundub keeruline, tasub abi küsida!” Nii jutustab ta naerdes, kuidas esimest korda projektitaotlust kirjutades pidi ta hiljem projekti tegema mitu parandust. “Palju lihtsam oleks olnud juba projekti koostades need asjad partnerluskogust üle küsida. Aga eks iga kogemus õpetab!”

Praegu on ettevõttel Leader tegevusgrupi toel pooleli uue tiiva tehnikaga sisustamine. See on aidanud ettevõttel olla paindlikum kui varem ning hoida tegevus arengukursil.

Võrumaa Partnerluskogu