UMA MEKK SUURLAAT toimub Võrus laupäeval,12. novembril

UMA MEKK on Võrumaa kohaliku toidu kaubamärk. Kaubamärki UMA MEKK kandev toit on kvaliteetne, valmistatud kohalikust toorainest ja traditsiooniline. UMA MEKK kaubamärki kannab ligi kakssada toorainet, rooga või toidutoodet üle ajaloolise Vana Võromaa.

12. novembril toimub Võru Spordikeskuses järjekordne, nüüd juba seitsmes UMA MEKK SUURLAAT, kus saab mekkida ja kaasa osta uma mekiga võrumaist söögikraami (umamekk.ee/suurlaat)

Laadal pakuvad mekkimiseks ja ostmiseks oma kohalikku päritolu söögikraami üle 70 väiketootja, neist 23 väiketootjat kauplevad UMA MEKK kaubamärki kandvate toodetega.

Ostjaid ootavad põnevad hoidised, siidrid, ubinavurts, kama, suitsuliha-ja vorstid, jäneseliha, leivad, karaskid, juustud, maiustused, küpsetised ja palju muud maitsvat. Loomulikult tunnustatakse ostjate lemmikuid, on laadaloos ja kauplemisele lisaks saab nautida mõnusat rahvalikku muusikat Laube Kadrilt ja latsilt. Lastele on laadal kassi ja hiire mängu-ning töötuba.

UMA MEKKi ja Võrumaa Toiduvõrgustiku koordineerimist toetab programm PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks).