Võrumaa noortejuhtide õppereisi Taani-Rootsi

Noorsooühing Rõuge Noorteklubi

Võrumaa noortejuhtide õppereis Taani ja Rootsi noorsootööasutustesse kogemuste omandamiseks toimus 17.-23.mail 2010. Kokku osales õppereisil 17 inimest. Õppereis toimus laeva ja bussi transporti kasutades, ööbiti hostelites, mille oli korraldanud ABZ Reisid ning toitlustamine toimus vastavalt päevakavale erinevates toidukohtades. Külastati ka kahte teemapari: Laganland Loomapark ning Astrid Lindgreni maa.
Käesoleva projekti raames osalesid õppereisil erinevate Võrumaa piirkondade noortetööga seotud inimesed. Õppereisil kogetu aitas kaasa ühiste edasiste koostööplaanide tegemisele ning omavahelise partnerluse tugevdamisele. Lisaks Võrumaa sisesele partnerlusele saadi mitmeid kontakte ka Rootsi ja Taani noortejuhtidele ning juba käesoleva projekti raames tekkisid vähemalt kolme rahvusvahelise koostööprojekti ideed. Käesolev projekt aitas väga olulisel määral kaasa tervikuna kogu Võrumaa noorsootöö aktiviseerumisele, sest koguti uusi ideid uuteks tegevusteks noortega. Huvitava õppematerjali noorte osalusdemokraatia teemadel esitas Jonköpingu noorteosakunna juht Liz Modin.
Programmis omandati kontaktid järgmiste omavalitsuste noorsootööosakondadega:
Eksjö Linnavalitsus ja noortekeskus Spelverket
Jonköpingu linna noorsootööosakond ja noortekeskus Brunner
Helsingborgi linnavalitsuse noorsootööosakond ning kolm noortekeskust
Roskilde noorsootööosakond ning Noorte vabajakompleks Musicon ning selle allüksused, Laste- ja noorte tegevusmaja, noortekohvik.
Kokku külastati ning sõlmiti koostöösidemeid 12 noorsootööasutusega Taanis ja Rootsi.

Toetus: meede 3. Noorte potentsiaali toetamine ja kaasamine kogukonda, summas 108 403,56 krooni / 6 928,26 eurot.